Equip científic

Elisabetta Broglio
Coordinació general
elibroglio@gmail.com

Laura Royo
Coordinació Observatoris Sentinella- IMEDEA (UIB-CSIC)
lroyo@imedea.uib-csic.es

María Vicioso
Equip tècnic, ICM-CSIC
mvcasanal@icm.csic.es

Octavi Planells
Col·laborador extern
octaviplanells@gmail.com

ATENCIÓ CORALLS!

Joaquim Garrabou
Cap de projecte - ICM
garrabou@icm.csic.es

Cristina Linares
Investigadora - UB
cristinalinares@ub.edu

Stéphane Sartoretto
LER/PAC, IFREMER
Contacte Nacional (França)
stephane.sartoretto@ifremer.fr

Silvija Kipson
University of Zagreb
Contacte Nacional (Croàcia)
silvija.kipson@biol.pmf.hr

Oscar Ocaña
Fundación Museo del Mar Ceuta
Contacte Nacional (Espanya)
lebruni@telefonica.net

Maria Sini
University of the Agean
Contacte Nacional (Grècia, Lesvos)
mariasini@marine.aegean.gr

Eda Topcu
University of Istanbul
Contacte Nacional (Turquia)
edatopcu@istanbul.edu.tr

PEIXOS INVASORS

Ernesto Azzurro
Cap de projecte - ISPRA
Àrea d'interès: Mediterrani Central
eazzurr@gmail.com

Francesc Maynou
Investigador - ICM
Àrea d'interès: Mediterrani Occidental
maynouf@icm.csic.es

Houssein Elbaraasi
Professor Associat, Benghazi University
Contacte Nacional (Libia)
albrasi2000@gmail.com

Ziad Samaha
Purple Reef Organization
Contacte Nacional (Líban)
zsamaha@gmail.com

Jamila Ben Soussi
Institut National Agronomique de Tunisie
Contacte Nacional (Tunisia)
jbensouissi@yahoo.com

Raouia Ghanem
Faculté des Sciences de Tunis
Contacte Nacional (Tunisia)
raouia-ghanem@hotmail.fr

Alan Deidun
University of Malta
Contacte Nacional (Malta)
alan.deidun@um.edu.mt

Stefanos Kalogirou
Hellenic Centre for Marine Research
Contactes Nacionals (Grècia, Rodes)
skalogirou@hcmr.gr

Maria Corsini-Foka
Hellenic Centre for Marine Research
Contactes Nacionals (Grècia, Rodes)
mcorsini@hcmr.gr

Mohamed Hichem Kara
Université d'Annaba
Contacte Nacional (Algeria)
kara_hichem@yahoo.com

Burak Ali Cicek
Eastern Mediterranean University
Contacte Nacional (Xipre, Turquia)
burak.cicek@emu.edu.tr

Luis Peña Rivas
Área de Gestión Sanitaria Sur de Granada
Contacte Nacional (Espanya)
luis.pena.rivas@ya.com

Jakov Dulcic
Institute of Oceanography and Fisheries
Contacte Nacional (Croàcia)
dulcic@izor.hr

Branko Dragičević
Institute of Oceanography and Fisheries
Contacte Nacional (Croàcia)
brankod@izor.hr

Tarek A Temraz
Suez Canal University
Contacte Nacional (Egipte)
tarek@middleeast-envirotech.com

Lovrenc Lipej
MBS National Institute of Biology
Contacte Nacional (Eslovènia)
lipej@mbss.org

Murat Bilecenoglu
Adnan Menderes University
Contacte Nacional (Turquia)
mbilecenoglu@gmail.com

Flavio Gagliardi
Acquario Cala Gonone, Dorgali
Contacte Nacional (Itàlia/regió Sardenya)
info@acquariocalagonone.it

ALERTA MEDUSES

Verónica Fuentes
Cap de projecte - ICM
vfuentes@icm.csic.es

Macarena Marambio
Investigadora - ICM
marambio@icm.csic.es

CRUSTACIS DECÀPODES

Pere Abelló
Cap de projecte - ICM
pabello@icm.csic.es

Jose A. Cuesta
Investigador- ICMAN
jose.cuesta@icman.csic.es

David Díaz
Investigador - IEO Balears
david.diaz@ba.ieo.es

María Corsini-Foka
Investigadora - HCMR-IO
mcorsini@hcmr.gr

Paula C. Rodriguez
Investigadora - MNCN-CSIC
paularodriguezflores@gmail.com

PEIXOS MEDITERRANIS

Antoni García Rubies
Cap de projecte - CEAB
tonigr@ceab.csic.es

Antoni Lombarte
Investigador- ICM
toni@icm.csic.es

Claudio Barría
Investigador - ICM
barria@icm.csic.es

Ernesto Azzurro
Investigador - ISPRA
eazzurr@gmail.com

José A. García Charton
Investigador - UMU
jcharton@um.es

OCELLS MARINS

Albert Cama
Cap de projecte - SEO
acama@seo.org

Pere Abelló
Investigador - ICM
pabello@icm.csic.es

Pep Arcos
Investigador - SEO
jmarcos@seo.org

ALGUES INVASORES

Fiona Tomas
Cap de projecte - IMEDEA (UIB-CSIC)
fiona@imedea.uib-csic.es

Laura Royo
Investigadora - IMEDEA (UIB-CSIC)
lroyo@imedea.uib-csic.es

María García
Investigadora col·laboradora - CEAB
maria@ceab.csic.es

Anna Maria Mannino
Universitá di Palermo
Contacte Nacional (Itàlia)
annamaria.mannino@unipa.it

Paolo Balistreri
Universitá di Palermo
Contacte Nacional (Itàlia)
requin.blanc@hotmail.it

Jorge Terrados
Investigador, col·laborador - IMEDEA (UIB-CSIC)
terrados@imedea.uib-csic.es

Enric Ballesteros
Investigador, col·laborador - CEAB-CSIC
kike@ceab.csic.es

Emma Cebrián
Investigadora, col·laboradora - CEAB-CSIC
emma@ceab.csic.es

ESPONGES INTRODUÏDES

Iosune Uriz
Cap de projecte - CEAB
iosune@ceab.csic.es

Gemma Agell
Investigadora - CEAB
gemma@ceab.csic.es

Manel Bolivar
Oficial d'Immersió - CEAB
mbolivar@ceab.csic.es

HERBEIS MARINS

Fiona Tomas
Cap de projecte - IMEDEA (UIB-CSIC)
fiona@imedea.uib-csic.es

Jorge Terrados
Investigador - IMEDEA (UIB-CSIC)
terrados@imedea.uib-csic.es

Laura Royo
Investigadora - IMEDEA (UIB-CSIC)
lroyo@imedea.uib-csic.es

Guillem Roca
Investigador - IMEDEA (UIB-CSIC)
groca@imedea.uib-csic.es

Jordi Boada
Investigador, col·laborador - CEAB
jboada@ceab.csic.es

Teresa Alcoverro
Investigadora, col·laboradora - CEAB
teresa@ceab.csic.es

Marta Pérez
Investigadora, col·laboradora - CEAB
maperez@ub.edu

Nuria Marbà
Investigadora, col·laboradora - IMEDEA (CSIC-UIB)
nmarba@imedea.uib-csic.es

María García
Investigadora, col·laboradora - CEAB
maria@ceab.csic.es

Javier Romero
Investigador, col·laborador - Dept. Ecologia (UB)
jromero@ub.edu

Juan Manuel Ruiz
Investigador, col·laborador - Centro Oceanográfico de Murcia (IEO)
juanm.ruiz@mu.ieo.es

Fernando Tuya
Investigador, col·laborador - Universidad de las Palmas de Gran Canaria
fernando.tuya@ulpgc.es

Simone Farina
Investigador, col·laborador - IMC-International Marine Centre
s.farina@fondazioneimc.it

FAMÍLIA SINGNÀTIDS

Miquel Planas
Cap de projecte - IIM (CSIC)
mplanas@iim.csic.es

Beatriz Morales
Investigador - IMEDEA (UIB-CSIC)
beatriz@imedea.uib-csic.es

Inés Castejón
Investigador - IMEDEA (UIB-CSIC)
icastejon@imedea.uib-csic.es

Jorge Hernández
Investigador - IEO (Vigo)
jorge.hernandez@vi.ieo.es

Jorge Terrados
Investigador, col·laborador - IMEDEA (UIB-CSIC)
terrados@imedea.uib-csic.es

Fiona Tomas
Investigadora, col·laboradora - IMEDEA (UIB-CSIC)
fiona@imedea.uib-csic.es

NACRES

Iris Hendriks
Cap de projecte - IMEDEA (CSIC-UIB)
iris@imedea.uib-csic.es

Maite Vázquez Luis
Investigadora - COB-IEO
maite.vazquez@ba.ieo.es

Elvira Álvarez Pérez
Investigadora - COB-IEO
elvira.alvarez@ba.ieo.es

Salud Deudero Company
Investigadora - COB-IEO
salud.deudero@ba.ieo.es

Marta Pérez
Departament de Biologia Evolutiva, Ecologia i Ciències Ambientals (Secció Ecologia)
Universitat de Barcelona
maperez@ub.edu
Barcelona, Catalunya

José Rafael García-March
Investigador
UCV
jr.garcia@ucv.es
Calpe, Valencia

Juan Jose Terrasa Matas
Departament de Medio Natural
Govern de les Illes Balears
jterrrasa@dgmambie.caib.es
Palma, Illes Balears

DESERTS SUBMARINS

Jordi Boada
Cap de projecte - CEAB
jboada@ceab.csic.es

Teresa Alcoverro
Investigadora - CEAB
teresa@ceab.csic.es

Bernat Hereu
Investigador - UB
hereu@ub.edu

Javier Romero
Investigador
Dept. Biologia Evolutiva, Ecologia i Ciències Ambientals, UB
jromero@ub.edu
Barcelona, Catalunya

Adriana Vergés
Investigadora
University of New South Wales
a.verges@unsw.edu.au
Sydney, Australia

Emma Cebrián
Investigadora
Universitat de Girona
emma@ceab.csic.es
Girona, Catalunya

Enric Ballesteros
Investigador
Centre d’Estudis Avançats de Blanes (CEAB-CSIC)
kike@ceab.csic.es
Blanes, Catalunya

Simone Farina
Investigador
Centro Marino Internationale (IMC)
s.farina@fondazioneimc.it
Oristano, Sardegna

PLÀSTIC 0

J. Baztan, P. Baztan, A. Carrasco, A. Miguelez, B. Jorgensen and J-P. Vanderlinden
Marine Science for Society
jbaztan@marine-sciences-for-society.org

Luis Ruiz-Orejón
Investigador - CEAB-CSIC
luisf.ruizorejon@ceab.csic.es

BROSSA DE FONS

Montserrat Demestre
Cap de projecte - ICM
montse@icm.csic.es

 

ESPONGES AMENAÇADES

PROJECTE TANCAT

Marta Ribes
Cap de projecte - ICM
mribes@icm.csic.es

Rafel Coma
Investigador - CEAB
coma@ceab.csic.es

Actualitat

Mapa de les observacions

El nostre portal web web utilitza 'cookies' amb la finalitat de millorar l'experiència de l'usuari. Més informació aquí. [ Tancar ]